3. szakasz
Pisco – Nazca
327 km –
242 km speciál szakasz

Paulo Goncalves ismét dobogós helyet szerzett a csapatnak a perui történelmi és kulturális szempontból is jelentős Nazcabán véget érő szakaszon. Néhány másodperccel maradt el csak a szakasz győztestől a célba éréskor, azonban az összetett harmadik hely mégsem lehet az övé, mert előző este motort cserélt, és ezért kapott 15 perc büntetést.

Joan Barreda nem volt ilyen szerencsés, a dűnék között megsérült a spanyol a hátsó kereke, és csökkentenie kellett a sebességét , ezzel vesztett 30 percet. Jordi Viladoms képes volt javítani a teljesítményén, és jelenleg a nyolcadik helyen áll összetettben. Következő nap Nazca és Arequipa között a szakasz hossza 718 km, ebből 289 km speciál szakasz lesz, ez az egyik legfontosabb szakasza az egész versenynek.
Paulo Goncalves: ” Ma mindent beleadtam, és természetesen a dobogón végeztem. Sajnálom, hogy elvesztettem egy percet, a dűnék között. Függetlenül mindentől, szerettem volna nyerni ma, és ez valóban működhetett volna. ”
Alessandro Botturi: „Az első 100 km után a speciál szakaszon egy dűne kerülése miatt maradtam le, de hála Istennek nem volt ez olyan nagy probléma. Aztán vissza kellett vennem a gázból, mert a pálya egyre porosabb lett. „
Joan Barreda: „Nagyon jól ment körülbelül az első 40 km megtételéig. Ekkor azonban egy hatalmas ugrás után a hátsó kerék tönkre ment, és hosszú időbe telt, mire valahogy megoldottam a problémát. Ezután már óvatosan haladtam, nehogy végleg kiessek. Ilyen a Dakar, holnap új nap lesz. ”
Wolfgang Fischer csapat vezető: „Ma az ellenkező irányba fordult minden, mint tegnap. Paulo és Alessandro mindent megtettek, és a szerencse is segítette őket, míg Joan és
Matt csak a balszerencsébe kóstolt bele. Különösen Joan, ezért nagyon kár, mert ő szuper gyors volt eddig. Holnap nehéz nap lesz 289 km speciális szakasszal fűszerezve. Joan és Matt kezdeni valóban elég messze vannak az élmezőnytől, de lehet, hogy

718 km – 289 km speciál szakasz

Ismét Joan Barreda volt a főszereplő a 289 kilométeres Nazca és Arequipa közötti szakaszon. Bár a pályát újra homok borította, és így nagyon veszélyes volt hajtani rajta, Joan mégis jó tempót kapott el. „Bang Bang” Barreda a Husqvarna TE449RR nyergében több mint 8 perc előnnyel ért célba, és a második szakasz győzelmének, valamint összetettben elért negyedik helyének örülhetett. Alessandro Botturi és Paulo Goncalves a 12. és 18. helyen értek célba. Matt Fish, a negyedik csapattag, hozott valamit lemaradásából, és hét helyet javított összetettben. Jordi Viladoms miután a nyolcadik helyen ért célba, javított, és az ötödik helyet szerezte meg összetettben. A Dakar karaván tovább gördül a következő 411 km-re, Arequipa és Arica közötti szakaszra, ahol 136 km különleges szakasza várja a versenyzőket.
Joan Barreda: „A legjobb, ami velem történhetett. Tudtam, hogy ma kemény munka vár
ránk, így ki kellett préselni mindent, ami bennünk volt. A 24. helyről indultam reggel, aztán az elektromos navigáció megadta magát, így kézzel kellett állítgatnom mindig, de szerencsére navigációs hiba nélkül zártam a napot.”
Alessandro Botturi: „Ismét egy nehéz, különleges s
zakaszon vagyunk túl, mert néhány helyen semmit nem láttam a portól. Ennek ellenére képes voltam megelőzni néhány versenyzőt, ami később még jól jöhet. „
Paulo Goncalves:”Ez a por csatája volt. Szóval ma visszavettem egy kicsit a gázból,hogy biztonságban letudjuk az egész szakaszt, ezért Alessandroval tartottam a tempót „.
Wolfgang Fischer: „Joan Barreda elképesztő, hogy mennyire gyors tud lenni, és tud navigálni a nehéz feltételek mellett is. A másik három pilóta magabiztosan versenyzett szintén, és szép csapat teljesítménnyel ajándékoztak meg. ”
Berthold Hauser Dakar projekt vezető: „Két szakaszt nyerni az első négyből nagyon lenyűgöző. Az egész csapat egy egységet alkot. A rally startja aligha lehetne jobb, de még mindig hosszú az út Santiagoig. „