Dakar 2013 1-2. szakasz

Első szakasz
Lima – Pisco
263 km – 13 km speciál szakasz
Az első nap a Dakar 2013 életében csak 250 km hosszú volt, a perui főváros Lima és Pisco között. A Husqvarna Rallye Team taktikailag ügyes húzással a verseny következő szakaszára gondolva a perui sivatagban, a lehető legjobb pozíciót érte el. Joan Barreda és csapattársa, Alessandro Botturi a 10. és 11. helyen várhatják a második etapot. A csapat másik két tagja Paulo Goncalves 23. míg Matt Fish 45. helyen biztosította be magát a másnapi 242 km szakasz előtt.

Joan Barreda: „A rajt a tervek szerint alakult, a verseny előtt a 10. hely környékére
pozicionáltam magam, és ez hibátlanul működött, ideális a holnapi versenynapra …”
Alessandro Botturi: „Kár, hogy egy kis baleset, ami teljesen szükségtelen volt, 20
másodpercembe került, egyébként rendben volt minden, holnap menni kell.”
Paulo Goncalves: „A verseny elején óvatosan kezdek, és ez hiba nélkül működött. A cél ez volt ma, mert volt néhány alattomos homok rész ezen a szakasz

327 km – 242 km speciál szakasz
Nem volt egyszerű feladatuk a versenyzőknek, mivel az útvonal a rendkívül meglepetésekkel szolgált navigációs és műszaki szempontból. Joan Barreda lenyűgözte a csapatot, Husqvarna TE449RR motorja nyergében ért célba, több mint három perccel
megelőzve a honfitársát, Garcia Pedrerot és Matt Fisht, aki harmadik lett. A másik két csapat tag Paulo Goncalves és Alessandro Botturi megküzdött a navigáció és a por okozta kihívásokkal és a 22., valamint 30. helyen zártak. Jordi Villa Duomo privát Husqvarna TE 449 RR motorja nyergében elérte a 10. helyet. Joan Barreda összetettben vezeti a Dakart, és fél perccel megelőzi a KTM-es Ruben Fariat. A 343 km hosszú
következő szakaszon Pisco és Nazca között 243km-es hasonló speciál szakasz várja a versenyzőket.
Joan Barreda: „Ez egy kemény szakasz volt, de nagyon elégedett vagyok. Körülbelül
100 km megtétele után átvettem a vezetést, megtaláltam a ritmust, és tettem a dolgom. A legnagyobb távolságot akartam kialakítani az üldözőim és köztem. A motor tökéletesen működik, és a csapat nagyszerű munkát végzett – így megy ez.”
Matt Fish, „Sok por volt a pályán, és emiatt a navigáció nem volt könnyű. A vízhordó
szerepe az enyém még, annyira fiatal vagyok a csapatban, mégis örülök, hogy az első
dobogós helyemet az első Dakaromon elkönyvelhettem.”
Paulo Goncalves: „Egy igazi kihívás volt mindannyiunk számomra ez a nap. Néhány alkalommal elhagytuk a pályát, mert nehéz volt megtalálni az útjelzőket, és akkor még ennek tetejébe jött a sok por. Nyugodt vagyok, mert még sok van hátra. ”
Alessandro Botturi: „Én egész nap Paulo mögött voltam. Mint mondta, elég poros volt a szakasz, ezért vissza kellett venni a gázt. Holnap remélem, tudunk hozni egy kis időt a többieken. ”
Jordi Viladoms: „Egy olyan csoportban voltam, amelyben kuszák voltak a dolgok egy kicsit, de még mindig úgy érzem fel tudok majd zárkózni. A nyolcadik helyezéssel természetesen teljesen elégedett vagyok. „